Botanika - Jazmín esenciálny olej 10 ml

4,69 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
30.11.2021

Detailné informácie

Podrobný popis

Jazmín sa často nazýva ako “kráľ noci” pre svoje stimulačné účinky. Je to neuveriteľná esencia známa pre svoju výraznú, exotickú kvetinovú arómu, ktorá sa často používa v parfumérii.

Jeho opojná sladká vôňa túto esenciu preslávila ako afrodiziakum. Okrem toho povznáša zmysly a pomáha vytvárať pozitívnu atmosféru. Medzi ďalšie populárne použitia patrí pomoc pri omladení a osviežení pokožky pri primiešaní do výrobkov pre starostlivosť o pleť.

Vhodný pri: depresii, úzkosti, PMS (predmenštruačný syndróm), stimulácii organizmu, ako afrodiziakum

Vhodný pre deti: Áno

 Vôňa: veľmi výrazná, kvetinová, sladká

Zloženie: 100 % Jasmine grandiflorum

Použitie esenciánych olejov:

  • Inhalácia - do aromalampy nakvapkajte 3 až 8 kvapiek esenciálneho oleja, záleží na veľkosti miestnosti.
  • Kúpeľ - 3 až 10 kapek rozmiešajte v 1 dcl mlieka alebo v lyžičke medu. Teplota vody vo vani by nemala presahovat 35-37 °C, odporúčaná doba kúpeľa je 15 až 20 minút.
  • Aromatická masáž - do 50 ml rastlinného oleja lisovaného za studena alebo bio oleja (napr. marhuľového, mandľového či olivového) pridajte 10-25 kvapiek esenciálneho oleja a premiešajte. Pri olejoch Anýz, Klinček, Materina dúška a Škorica je treba dodržiavať nižšie koncentrácie, teda 3-5 kvapiek.
  • Sauna - najčastejšie sa používajú osviežujúce, čistiace a podporujúce vonné oleje. Môžu to byť ihličnany, rozmarín, mäta, šalvia, eukalyptus alebo citrusy. Obvyklé množstvo je 10-20 kvapiek, záleží opäť na veľkosti sauny.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: