LR LIFETAKT Colostrum Liquid 125 ml

39,96 € –16 %
5762 lr lifetakt colostrum liquid 125 ml
39,96 € –16 % 33,45 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
3.12.2020

Detailné informácie

Podrobný popis

Kolostrum, inak mledzivo, je prvé mlieko kravy, ktoré zásobí mláďa všetkým, čo potrebuje. Základnou úlohou kolostra je teda vybaviť imunologicky bezbranné mláďa „pasívnouimunitou vo forme materských imunitných mechanizmov, ktoré ochraňujú predovšetkým sliznicu tráviaceho traktu (kde dochádza najčastejšie k prieniku patogénov do organizmu).

Matkin imunitný systém vyrába špecifické protilátky namierené najmä proti bakteriálnym, kvasinkovým a vírusovým patogénom. Kolostrum obsahuje aj rastové a imunoregulačné faktory, ktoré podporujú a riadia vyzrievanie aktívnej imunity mláďaťa (resp. novorodenca, ak hovoríme o ľuďoch). To z neho robí biologicky hodnotný preparát.

Kolostrum je známy imunomodulátor živočíšneho pôvodu, ktorý udržuje v rovnováhe imunitný systém, podnecuje samoliečiteľskú aktivitu tela a tlmí prehnané imunitné reakcie.

Vhodné užívať pri:

 • prevencií pred chrípkou, respiračnými ochoreniami a virózami u detí aj dopelých
 • bežných detských infekčných ochoreniach, pri vírusových ochoreniach dýchacích ciest (častých v zimnej sezóne), pri ochoreniach sprevádzaných hnačkami vírusového či bakteriálneho pôvodu. Dôvodom na užitie kolostra je aj časté užívanie antibiotík.
 • liečbe alergie
 • autoimunitných ochorení (reumatoidná artritída, Bechterevova choroba, lupus, roztrúsená skleróza, astma, celiakia, Crohnova choroba a ulcerózna kolitída)
 •  vhodné je pre pacientov s podlomenou imunitou (aj po chemoterapii a ožarovaní)
 • po imunosupresívnej liečbe
 • pre dlhodobo chorých seniorov

Naša poznámka: Tekuté Colostrum je efektívnejšie a odporúčame ho používať na rýchlejšie naštartovanie imunity. Nevýhodu má ale v tom, že má dosť špecifickú chuť, ktorá asi nebude každému chutiť. V tom prípade máme v ponuke máme aj Colostrum kapsuly, ktoré sú výborné aj na dlhodobé užívanie.

Pri výrobe produktov Colostrum od LR LIFETAKT používame výhradne nadbytočné mlieko od kráv z európskych chovov. Všetky spracovateľské kroky prebiehajú v Nemecku. Okrem kvalitatívnej kontroly LR každý spracovateľský krok produktov LR LIFETAKT Colostrum pravidelne sleduje aj SGS Inštitút Fresenius.

Vybrané zložky

 • obsahuje 100 % tekutého kolostra a je to prírodný produkt z čistého mledziva

Špeciálne vlastnosti

 • vysokokvalitné
 • netučné
 • bez kazeínu
 • nepasterizované
 • bez rezíduí antibiotík, anabolických androgénnych steroidov
 • bez pridaných farbív a konzervačných látok

Cieľová skupina
Muži, ženy a deti všetkých vekových kategórií. 

Čo obsahuje kolostrum?

 • Imunoglobulíny: vysoko špecializované protilátky, ktoré sú schopné viazať a likvidovať cudzorodé látky, ktoré prenikli do organizmu, resp. ich označia a pripravia na zničenie inými komponentmi imunitného systému.
 • Prirodzené rastové faktory: ovplyvňujú látkovú premenu, majú priaznivý vplyv na imunitný systém a podnecujú organizmus k zvýšenej tvorbe vlastných imunoglobulínov. Kolostrum napríklad obsahuje rastový faktor IGF-1, a to v najvyššej koncentrácii, akú je možné v prírode nájsť. Podporuje rast a obnovu buniek.
 • Laktoferín: Je to bielkovina viažuca železo, ktorú môžeme nájsť na povrchu slizníc a v krvnom sére. Chráni organizmus pred mnohými ochoreniami, kvasinkovými infekciami, rakovinovými nádormi. Bráni množeniu baktérií, a to odoberaním železa, ktoré je priamo nevyhnutné na ich množenie. Pri početných klinických experimentoch sa zistilo, že laktoferín pôsobí proti vírusu HIV a cytomegalovírusu viac ako iné imunoglobulíny. Silná protitivírusová aktivita bola pozorovaná aj v súvislosti s papilomavírusmi, ktoré vyvolávajú rakovinu krčka maternice.
 • Cytokíny: Kolostrum obsahuje viaceré skupiny cytokínov. Z nich sú najdôležitejšie interleukíny. Slúžia ako koordinátori funkcií imunitných buniek. Interleukín-10 má napríklad tlmiaci účinok na vysoko aktívne choroboplodné zárodky. Interferóny sú zas odolné voči vysokým teplotám a chránia predovšetkým pred vírusovými infekciami. TNF-alfa má protinádorový účinok. Významným faktorom v kolostre je TGF-beta, ktorý je hlavným cytokínom zodpovedným za krvotvorbu.
 • Vitamíny, minerálne látky, stopové prvky: Kolostrum obsahuje rôzne vitamíny od A cez komplex skupiny B, vitamín C a D3, koenzým Q. Je to bohatý zdroj minerálnych látok i stopových prvkov.
 • Voľné aminokyseliny: Kolostrum disponuje 26 rôznymi aminokyselinami. Obsahuje všetky esenciálne aminokyseliny.
 • Polypeptidy: V kolostre sa nachádzajú tiež polypeptidy, pričom jedným z nich je tzv. kolostrinín. Obsahujú ho niektoré prípravky z kolostra. Na jednej strane povzbudzuje hypoaktívny imunitný systém a na druhej strane tlmí jeho prehnanú imunitnú odpoveď.
 • Enzýmy: Kolostrum obsahuje ako jediný známy prostriedok výživy tzv. „enzým nesmrteľnosti“ telomerázu. Telomeráza vyrába nové konce chromozómov, ktoré DNA stráca pri replikácii, a zabraňuje tak skracovaniu chromozómov pri bunkovom delení. Aj keď od telomerázy nemôžeme očakávať nesmrteľnosť, niektorí vedci predpokladajú, že by pri spolupôsobení rastových faktorov v kolostre mohla docieliť spomalenie starnutia organizmu.

Certifikáty: Certifikované SGS INSTITUT FRESENIUS.

Odporúčané dávkovanie
1x denne jedna odmerka naplnená po značku (= 8 ml), užívajte samostatne alebo zapite vodou alebo ovocnou šťavou. Nemiešajte s teplými nápojmi.

COLOSTRUM Liquid  PREVENCIA AKÚTNE STAVY
Dospelí 2 x 10 ml 2 x - 5 x 10 ml
Deti do 1 roku 2 x 1 ml 3 x 1 ml - 4 x 2 ml
Deti 1 - 3 roky 2 x 2,5 ml 3 x 2,5 ml - 4 x 4 ml
Deti 3 - 5 let 2 x 5 ml 3 x 5 ml - 3 x 8 ml
Deti 5 - 10 let 2 x 8 ml 3 x 8 ml - 3x 10 ml

 

Upozornenie
Skladujte v suchu a chlade. Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 16 dní od otvorenia.

Zloženie: Kravské kolostrum (mledzivo), odtucnené a zbavené kazeínu.

Nutričné hodnoty V 100 ml V dennej dávke (8 ml)
Energetická hodnota (kJ/kcal) 131 / 31 11 / 3
Tuky < 0,5 g < 0,5 g
- z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g 0 g
Uhľohydráty 2,6 g < 0,5 g
- z toho cukor 2,6 g < 0,5 g
Bielkoviny 4,0 g < 0,5 g
Soľ 0,18 g < 0,01 g

Dodatočné parametre

Kategória: Colostrum
Objem: 125 ml

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: