Milva - ako si správne vybrať?

6 tipov, ako si správne vybrať Milvu

Pri výbere šampónu Milva je nutné riadiť sa podľa toho, aký typ vlasov máme a čo chceme dosiahnuť .

 

1. Proti vypadávaniu a na podporu rastu vlasov

Šampóny Milva s obsahom chinínu:

 • Chinínový šampón s ježkom (Big vo veľkom balení)- vhodný pri mastných vlasoch
 • Chinín + ženšen – ženšen plní zároveň regeneračnú funkciu
 • Hair repair – ako jediný s obsahom chinínu vhodný na suché vlasy
 • Chinín Forte -  obsahuje o 40 % viac chinínu ako predošlé druhy – tento druh je vhodné objednať si  pri akútnej strate vlasov a na rýchle naštartovanie rastu a po zlepšení stavu prejsť na niektorý iný.

a.) Chinínové vody Milva s rozprašovačom alebo bez neho

Ako vhodný doplnok ku šampónom sú chinínové vody Milva s rozprašovačom. Tie sa môžu aplikovať denne na suchú pokožku, nie na vlasy!

 

Ich delenie je nasledovné:

 • Chinínová voda s rozprašovačom  alebo bez neho - vhodná na bežné použitie
 • Chinínová voda Forte -  obsahuje o 40 % viac chinínu (rozprašovač je možné si dokúpiť v doplnkovom tovare). Vhodná pri akútnej strate vlasov.
 • Chinínová voda so ženšenom - plní zároveň aj regeneračnú funkciu, vhodná pri sezónnej strate vlasov, prípadne pri strate podloženej stresom.

b.) Masky a kondicionéry Milva

Aby bol efekt čo najlepší, vlasy si  udržali svoju hydratáciu a elastickosť a zároveň sa lepšie rozčesávali je vhodná kombinácia s nasledovnými maskami a kondicionérom:

 • Chinínová maska – obsahuje chinín, regeneruje a vyživuje vlasy
 • Huma maska – obsahuje biely íl a je vhodná na získanie objemu
 • Argan Sublime kondicionér – bez parabénov, parafínov a silikónov s arganovým olejom pre dokonalé ošetrenie vlasov

 

2. Na suché a lámavé vlasy

Pri suchých vlasoch treba byť pri výbere produktov obzvlášť pozorní. Veľmi účinné na suché vlasy sú:

 • Šípkový šampón – obsahuje šípkový olej
 • Pivný šampón – obsahuje extrakt chmeľu, udržiava vlasy mäkké a hladké
 • Propolis šampón - zamedzuje šúpaniu, svrbeniu a lupinám
 • Gaštan - vhodný na tmavé, nepoddajné vlasy, odstaňuje suchotu a zmierňuje vypadávanie vlasov. 
 • Color protect  - výborný na farbené vlasy, obsahuje UV filter
 • Argan Sublime elixír - je bezoplachová starostlivosť, ktorá je vhodná pri poškodených, namáhaných, suchých. lámavých a inak problémových vlasoch. Keďže sa z vlasov neoplachuje, jej regeneračný účinok trvá až do najbližieho umytia vlasov. 

 

3. Nadmerné mastenie vlasov

Pri nadmernom mastení vlasov odporúča Milva tieto produkty:

 • Žihľavový šampón - reguluje činnosť mazových žliaz a je vhodný na citlivú pokožku, podporuje rast vlasov
 • Šampón z borovicovým dechtom – používa sa pri nadmerne silnom mastení vlasov, na mastné vlasy s lupinami a pre tých, ktorí si musia každý deň umývať vlasy kvôli rýchlemu masteniu. Menšia nevýhoda je, že borovicový decht  má veľmi silnú arómu, ktorá občas nemusí byť príjemná pri umývaní vlasov. Po umytí je to už v poriadku. Na mastné vlasy však funguje veľmi dobre. Vhodný aj na telo vďaka svojim antiseptickým účinkom.
 • HUMA - s bielym ílom zamedzuje masteniu a zároveň vytvára dokonalý objem.

 

4. Slabé vlasy bez objemu

Zo šampónov Milva určených pre tento typ vlasov je najlepšou voľbou šampón HUMA s bielym ílom, prípadne HUMA BIG vo väčšom balení. Dobrou kombináciou je tiež maska HUMA, ktorú oceníte pre jej regeneračné účinky.

 

Vhodné je zaradiť chinínovú vodu s rozprašovačom, aby sa vlasy viac posilnili. Vhodná kombinácia je aj s kondicionérom Argan Sublime na lepšie rozčesanie.

 

5. Pre extrémne citlivú alebo detskú pokožku

Pre detskú alebo citlivú pokožku je vhodný detský šampón, ktorý obsahuje výťažok z Aloe Vera a má neutrálne PH. Ďalšie vhodné druhy sú aj harmančekový šampón, žihľava šampón či propolis.

 

6. Mastné pri korienkoch, suché po dĺžke

Keďže produtky Milva sú prevažne jednozložkové, odporúča sa pri mastných korienkoch a suchých vlasoch ich kombinácia, nakoľko vaša pokožka potrebuje niečo iné ako vaše vlasy. Preto vyberajte druhy tak, aby ste si vrch (pokožku) umyli šampónom na mastné vlasy a do dĺžky nanášali šampón vhodný na suché vlasy (napr. kombinácia chinín + šipka, huma + pivné droždie a podobne.). V taktomto prípade je možné problém riešiť aj použitím vhodného kondicionéru do dĺžky alebo masky, ktoré vaše vlasy hydratujú a vyživia. 

 

A ešte niečo navyše...

Keďže šampóny Milva neobsahujú silikóny, treba rátať s tým, že vlasy sa budú ťažšie rozčesávať. Pokiaľ je tento problém výrazný, používajte bez obáv svoj obľúbený kondicionér (najlepšie však bez obsahu silikónov, aby ste vlasy zbytočne nezaťažili). V našej ponuke nájdete kondicionér Argan Sublime od profesionálnej talianskej značky FarmaVita, ktorý je založený na báze arganového oleja, bez obsahu silikónov, parabénov a parafínov.

 

Teší sa mimoriadnej obľube a v kombinácii s chinínovou kozmetikou zaručuje spokojnosť.