Bachove kvapky

10 položiek celkom
bh1556 bah travels bg
12,18 €

Vhodné na celkové upokojenie pri cestovaní.

BH1556
depression bach flower remedies
13,20 €

Vhodné pri smútku a depresívnych stavoch.

BH1600
bh1501 bah energy bg
13,20 €

Vhodné pre vyčerpaných a prepracovaných ľudí, ktorí pociťujú fyzickú aj psychickú únavu. Pomáha znovu získať energiu a chuť pokračovať ďalej.

BH1501
bh1419 bah anger bg
14,21 €

Zmes Bachových esencií  Hnev je určená pre tých, ktorí pociťujú hnev a majú negatívne myšlienky. Obnovuje kľud, pohodu, vyrovnanosť a tolerantnosť voči druhým.  

BH1419
slimmness bach flower remedies
14,21 €

Bachove kvapky sú určené pre tých, ktorí by chceli schudnúť, ale nedarí sa im vydržať. Podporujú pevnú vôľu a odstraňujú posadnutosť jedlom.

BH1570
bh1488 bah communication bg
14,21 €

Zmes Bachových esencií Komunikácia je určená tých, ktorí sú príliš zdržanliví a majú obavy sa priamo vyjadriť. Zmes zmierňuje hanblivosť a podporuje ľahkú komunikáciu. 

BH1488
bioherba libido1
14,21 €

Zmes Bachových esencií Libido obnovuje erotickú túžbu. Pôsobia ako afrodiziakum.

BH1457
bh1587 bah menopause bg
14,21 €

Vhodné pri menopauze.

BH1587
sleep bach flower remedies bioherba 50 ml
13,22 €

Kvapky pomáhajú upokojiť myšlienky a zbavujú napätia, ktoré často bráni v zaspávaní.

BH1549
urgent remedy bach flower remedies bioherba 50 ml
15,21 €

Pohotovostné kvpaky sú vytvorené z 5 Bachových esencií. Vďaka tejto výnimočnej kombinácii Bachových kvetov pomáhajú kvapky vo všetkých stresových situáciách. Obnovujú...

BH1396

Bachovu terapiu objavil anglický doktor Edward Bach začiatkom 20. storočia. Jej základom sú tzv. Bachove kvetinové esencie, nazývané aj Bachove kvapky. Ide o výťažky z divých kvetov s liečivým účinkom.

Týchto esencií je viacero druhov (dokopy 38), pričom každú tvorí unikátny výťažok určený na ovplyvnenie konkrétnej emócie. Zmiešaním niekoľkých esencií dokopy vznikne účinný prípravok na riešenie špecifického životného problému. Tým môže byť napr. zahnanie úzkosti a depresívnych stavov, upokojenie nervozity, lepšie zvládnutie stresových situácií, pokojný spánok, utlmenie trémy či navodenie novej životnej energie a získanie motivácie pre ďalšie aktivity.

Bachove kvapky nevoňajú ani nechutia po konkrétnej rastline, pretože sú riedené. Základ tvorí tzv. materská tinktúra, ktorá vzniká rozpúšťaním kvetov v pramenitej vode alebo brandy. Táto tinktúra je následne ožiarená slnečnými lúčmi a riedená pred jej predajom alebo použitím iba natoľko, aby jej účinok zostal dostatočne silný.

Ako to funguje

Niektorí ľudia mylne označujú Bachove kvapky ako homeopatické, avšak táto liečba sa neriadi homeopatickými princípmi, takže toto zaradenie je nesprávne. Dr. Bach tieto esencie vyvinul na základe názoru, že mnohé choroby človeka majú pôvod v negatívnych emóciách. Pozorovaním vplyvu rôznych druhov kvetov na svoje pocity pripísal každej rastline konkrétny účinok.

Bachove kvapky vám teda pomôžu zbaviť sa negatívnych emócií a tým obnoviť rovnováhu medzi vaším telom a mysľou. Vďaka navráteniu pozitívnych emócií sa telo môže slobodne uzdraviť.

Jedna klinická štúdia na 384 ľuďoch, z ktorých 41 malo chronické bolesti, ukázala, že užívaním Bachových kvapiek sa znížila bolesť u 46 % pacientov. U 88 % testovaných subjektov bolo zaznamenané celkové zlepšenie emočného stavu.