Materské oleje Saloos pre krajšie tehotenstvo

Tehotenstvo môže byť krásnym obdobím v živote ženy. No neraz býva popretkávané mnohými menej pozitívnymi skutočnosťami. Budúce mamičky trápia rôzne veci v súvislosti s ich meniacim sa telom a tiež sa väčšinou boja pôrodu. Okrem iných vecí, ktoré môžu žene pomôcť krajšie prežiť tehotenstvo, vyhnúť sa niektorým problémom a uľahčiť si pôrod, má v tomto smere svoje nezastupiteľné miesto aj vhodná kozmetika.

Saloos - aby pokožka zostala krásna

Žiadna tehotná žena si neželá mať svoju pokožku poznačenú nepeknými jazvičkami, takzvanými striami. Ide o podkožné jazvičky, ktoré sa tvoria v dôsledku nadmerného napätia pokožky a jej nedostatočnej elasticity. 
Najčastejšie sa strie zvyknú objaviť na prsiach, brušku, na stehnách, bokoch či na zadku. Tieto, síce nie veľmi výrazné,  chybičky krásy dokážu poriadne ubrať zo sebavedomia nejednej mamičky. A keďže zbaviť sa strií celkom nedá, treba dbať hlavne na prevenciu. 
Tá tkvie v prvom rade v správnej starostlivosti o pokožku. Vyhnúť sa striám a udržať si krásnu a zdravú pokožku aj po pôrode vám pomôže napríklad tehotenský ošetrujúci olej firmy Saloos. Spojenie za studena lisovaných olejov (mandľový a pupalkový) s éterickým levanduľovými olejmi (levanduľa a Neroli) prispeje nielen k dokonalému ošetreniu a premasteniu pokožky, ale krásna jemná vôňa tiež pohladí a upokojí psychiku.

Tehotenským ošetrujúcim olejom sa odporúča masírovať všetky problémové partie už na začiatku tehotenstva, aby sa podporila elasticita pokožky a následne možno olej používať aj po pôrode pre lepšiu regeneráciu kože.  
Jemné vtieranie oleja do pokožky robte aspoň raz za deň, ideálne však viackrát a nezabudnite si pokožku ošetriť po každom kúpeli či sprchovaní. Urobte z toho svoj denný rituál a okrem toho, že tým prospejete svojej pokožke, tiež sa príjemne uvoľníte. 
Dobré výsledky v prevencii strií možno dosiahnuť aj použitím Bio karité – 100% Bambuckého masla.

Masáž hrádze pre ľahší pôrod

Jedným zo strašiakov mnohých budúcich mamičiek je epiziotómia, alebo tiež nástrih hrádze  (hrádza = perineum). Ide o úkon, ktorý sa často vykonáva pri pôrode a je bežný obzvlášť u prvorodičiek. Pri tomto zákroku sa vlastne rozšíri nastrihnutím pošvový vchod pre ľahší prechod hlavičky dieťatka. 
S epiziotómiou sa však spájajú rôzne riziká. Jednak je to nepríjemný zásah do priebehu pôrodu a navyše hojenie nástrihu býva často komplikované. Rana sa môže zapáliť, je dlho bolestivá až tak, že mamička si prvé týždne nemôže poriadne ani sadnúť. Nehovoriac o možnom negatívnom dopade na intímny život.


Našťastie, existujú spôsoby, ako sa nastrihnutiu hrádze pri pôrode vyhnúť. Pôrodné asistentky ako aj mnohí gynekológovia obzvlášť odporúčajú tehotným ženám masáž hrádze. 
Tieto masáže je vhodné začať približne 6-8 týždňov pred pôrodom. Masíruje sa oblasť hrádze asi po dobu päť minút, pričom masírujeme ako vonkajšiu časť perinea, tak i vnútornú časť pošvy – jednoducho miesta, ktoré budú najviac namáhané pri príchode bábätka na svet.
Na uľahčenie masáží sa obzvlášť hodia čisto prírodné oleje a ich zmesi. Výborný je napríklad olejček na masáž hrádze z radov prírodnej kozmetiky Saloos . Olej v sebe spája dva vzácne prírodné oleje, a to mandľový a olivový spolu s gerániom. Ide o čisto prírodný produkt v bio kvalite. 

Pri masáži je, samozrejme,  veľmi dôležité dbať na dokonalú hygienu rúk a neodporúča sa masáž robiť v prípade, ak trpíte rôznymi gynekologickými zápalmi. 
Masáž hrádze vyskúšalo na vlastnej koži veľa žien a ich skúsenosti potvrdzujú, že ak sa masáž hrádze vykonáva naozaj pravidelne a správne, riziko natrhnutia tkaniva ako aj pravdepodobnosť nastrihnutia hrádze sa výrazne znižuje. 
Ako vidíte, prírodná kozmetika môže byť vaším užitočným spojencom aj v tom krásnom období života, akým tehotenstvo zaiste je.