Začnite rok ruka v ruke s Lunou

Prvý týždeň v novom roku sa končí a s ním končí aj vzrušenie a nádej na splnenie väčšiny vašich novoročných predsavzatí. Tento rok budem jesť zdravo a veľa cvičiť... Prestanem fajčiť a ponocovať... Zmením sa na ranné vtáča... Naozaj tomu veríte? Alebo sa držíte povedačky: „Nik mi toho toľko nedá, koľko si ja sľúbim!“? A väčšinou to dopadne presne naopak. Spávať budete chodiť ešte neskôr ako minule a vstávať tiež. Česť svetlým výnimkám s pevnou vôľou, smrteľníci ako ja vám závidia.

Čo ale ak naozaj tú zmenu chcete? Ako sa namotivovať, ako začať a hlavne ako si to zjednodušiť? Jednoducho. Sledujte Mesiac.

 

Určite ste si všimli, že Luna dokáže okrem prílivu a odlivu ovládať aj vašu náladu, či dokonca telo. Ak nie, iba ste sa nad tým zrejme nezamysleli. Stačí si všímať svoje telo počas jednotlivých fáz Mesiaca, o znameniach ani nehovorím. Nie je to však také jednoduché ako to na prvý pohľad vyzerá. Na internete existuje množstvo stránok, ktoré túto problematiku rozoberajú na drobné. Jeden by sa z toľkých informácií zdemotivoval. Preto vám prinášame pár základných rád, inšpirovaných knihou Pod vplyvom Luny.

Mesiac vo svojich fázach

Najjvýraznejšie je vplyv Mesiaca na človeka možné sledovať v priebehu jeho štyroch fáz, ktorými prechádza. Z prázdnej oblohy narastá až do splnu, a potom sa znovu stráca. Každá fáza vplýva na naše telo a psychiku inak, preto je dobré sa tieto zákonitosti naučiť a skamarátiť sa s nimi. 

NOV = detox 

Fáza Novu nastáva vtedy, keď sa Mesiac nachádza medzi Zemou a Slnkom, a teda ho na oblohe nevidíme. V tomto čase prevláda krátke obdobie intenzívnych vplyvov na ľudí. Mesiac čochvíľa „zresetuje“ a začne nový cyklus. Preto je aj pre ľudí vhodné v tomto čase začať odznova. Detoxikačná schopnosť tela dosahuje svoj vrchol, takže pôst v tomto období napomôže predchádzať mnohým chorobám.

DORASTAJÚCI MESIAC = priberanie látok 

Už pár hodín po Nove, začíname na oblohe pozorovať úzky kosáčik, ktorý postupne dorastá do Splnu. Mesiac vtedy „priberá“ a tak isto sa správa aj naše telo. Všetko, čo v tomto čase naše telo prijme, naberá dvojnásobný účinok. Bohužiaľ to neplatí len pre zdravú výživu a doplnky a iné posilňujúce látky pre organizmus – dvojnásobne na vás pôsobia aj sladkosti a tučné jedlá.

SPLN

Mesiac teraz vidíme v celej svojej kráse a jeho vplyv je najsilnejší. Veľa ľudí v tomto čase ťažko zaspáva alebo sa budí. Rany silnejšie krvácajú, byliny nazbierané v tento deň majú väčšiu účinnosť a narastá aj počet kriminality a dopravných nehôd ale aj pôrodov.

UBÚDAJÚCI MESIAC = zbavovanie látok

V tomto období sa lepšie darí operáciám a hojeniu rán. Taktiež domáce práce idú ľahko od ruky a rovnako dobre sa chudne.  Ak Luna práve ubúda, sú úspešnejšie všetky opatrenia smerujúce k zbaveniu škodlivín.

Mesiac a starostlivosť o telo

Rovnako užitočné je naučiť sa všímať si znamenia, v ktorých sa Mesiac nachádza. Dobré je kúpiť si Lunárny kalendár, kde sú všetky potrebné typy a triky väčšinou napísané ku konkrétnemu dňu. My vám však vypíšeme tie najzákladnejšie rady, ktoré sa naozaj oplatí pri starostlivosti o svoje telo dodržiavať.

Starostlivosť o problematickú pleť

 • Zábaly a masky na tvár zamerané proti nejakému nedostatku (vyrážky, jazvyčky, fľaky,..) sú účinnejšie v ubúdajúcom Mesiaci
 • Krémy, dodávajúce potrebné vitamíny zas v dorastajúcom Mesiaci
 • Na starostlivosť o pleť je najvhodnejší kozorožec

Starostlivosť o vlasy

 • Ak chcete mať krásne, husté vlasy, strihajte sa len na Leva alebo Pannu
 • Kúra pre posilnenie vlasov: dávajte si zostrihovať konce vlasov každý mesiac od februára do augusta v dňoch Leva. V tomto období rozšľahajte 1-2 celé vajcia a vmasírujte ich po umytí do vlasov. Nechajte krátko pôsobiť a potom opláchnite teplou vodou a nakoniec studenou vodou. Toto uskutočňujte 1-2 krát týždenne.
 • Vlasy strihané na Pannu si dlhšie udržia tvar a prirodzenú krásu. To isté platí aj o trvalej ondulácii.
 • Ak je to možné nestrihajte ani neumývajte vlasy v dňoch Rýb. Vtedy sa viac tvoria lupiny.
 • Na Raka a Strelca sú zas vlasy nepoddajnejšie a strapatejšie.
 • Najvhodnejší čas na depilovenie chĺpkov je počas ubúdajúceho mesiaca. Trvalo sa vraj zbavíte chĺpkov ak ich odtránite 18. júna.

Starostlivosť o nechty

 • Strihanie a opilovanie nechtov sa odporúča v dňoch Kozorožca. Vtedy nechty ostanú tvrdé a odolné. V tieto dni preto strihanie nepremeškajte.
 • Ďalšia rada je, že nechty by sa mali strihať vždy v piatok po západe slnka.
 • Ak chcete upraviť zle zarastajúce nechty – nestrihajte ich pri ubúdajúcom Mesiaci.
 • Naopak, starostlivosť o nechtové lôžko je v dňoch ubúdajúceho Mesiaca účinnejšie.

Ak vás tieto "mesačné čary" zaujali, určite si zaobstarajte nejaký ten Lunárny kalendár, v ktorom nájdete aj typy na stravovanie, záhradku a podobne a pustite sa do nového, krajšieho a plnohodnotnejšieho roka. Predsalen život v súlade s prírodou je oveľa krajší a veselší. 

 

Aj keď oneskorene, PF 2014 :)

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie