Neznášate svoju pleť? Pomstíte sa jej aj takto..

Stravujte sa nezdravo, fajčite, pite veľa alkoholu, večer sa neodličujte, nedoprajte si spánok a von koncom nedbajte na správnu starostlivosť.

 

Stravujte sa nezdravo

Najlepšou dlhodobou pomstou pre vašu pleť je nezdravá strava. Veľa mastného, sladkého, málo ovocí, málo tekutín a vaša pleť vám vyhlási vojnu. Už z čias vášho „tínejdžerského“ JA, ste sa určite stretli s poznámkou, že za zlý stav pleti môže v prvom rade to, čo prijmete v strave. Keď konzumujete príliš veľa nezdravých tukov a cukrov, pokožka to dá na sebe poznať. Hlavne mastnejšie typy pleti by sa o tom rozhovorili.

 

Ak sa teda máte radi, skúste sa zamerať na viac ovocia a zeleniny vo vašom jedálničku a dostatočného množstva tekutín v priebehu dňa. Odpovede sa dočkáte v podobe nižšej produkcie kožného mazu a odolnejšej, hydratovanej pokožke. Pozor však na citlivú pleť, ktorá veľmi neobľubuje exotické ovocie (ani priveľa citrusov) a radšej siahnite po tunajších plodoch, najlepšie zo záhradky. Čo sa zeleniny týka – uprednostnite tú zelenú, listovú so štipkou olivového oleja, a vaša pokožka vás bude ľúbiť! A nezabúdajte do jedálnička zaradiť aj nejaké tie rybky.

 

Fajčenie, alkohol..

K tomuto odstavcu netreba veľa slov – nič neosvieži pleť (nielen) ženy viac ako to, keď prestane fajčiť. Preto s tým ani nezačínajte. Alkohol pleti neprospieva ani v kozmetike. Ako už bolo vyššie spomínané - všetko nezdravé vám pokožka vráti.

 

Večer sa neodličujte

Keď budete vašu pleť celý deň „nervovať“ tým ako sa počas dňa stravujete, doraziť ju už môže iba vynechanie rituálu večerného odličovania. Odlíčením totiž nezmývate z pleti len pol kilovú vrstvu make-upu a šminky, ale aj prebytočnú mastnotu a pot.

 

Nedoprajte si spánok

Ďalšou vecou, ktorú vaša pokožka neznáša, sú prebdené noci. Pri spánku kratšom ako 6 hodín, nie je schopná potrebného oddychu spojeného s regeneráciou, a tak vám to ráno vráti pohľadom do zrkadla. Ak ju naštvete dostatočne, odmení sa aj vačkami pod očami.

 

Nesprávna starostlivosť

Ak ste sa nakoniec rozhodli uzavrieť s pleťou mier a urobiť pre ňu všetko čo od vás očakáva, mali by ste si dať pozor aj na kozmetiku, ktorou ju obdarujete. Pri kúpe kozmetiky dbajte hlavne na to, aby obsahovala hlavne prírodné zložky. Tým chemickým sa v rámci možností snažte vyvarovať, pretože z dlhodobého hľadiska by ste pleti nakoniec mohli viac ublížiť ako pomôcť. Neignorujte ani typ svojej pleti a vyberajte si podľa toho, čo naozaj potrebuje. A taktiež to s kozmetikou nepreháňajte. Menej je niekedy viac.