Prečo dať šancu prírodnej kozmetike?

Skúsili ste sa niekedy zamyslieť, koľko ľudí si vo Vašom okolí napríklad chemicky farbí vlasy? Ste medzi týmito ľuďmi aj Vy, alebo ich máte okolo seba veľa? Dnes si už vlasy farbí takmer každá žena. Je to celkom príjemná zmena, a ten lesk.. A teraz sa skúste zamyslieť aký dopad môže mať takáto nevinná tradícia nielen na Vaše vlasy. 

 

Keď už sme pri tom, napadlo mi, prečítať si k tejto téme nejaké názory. Čítanie som však ukončila podstatne rýchlo, pretože rôzne zdroje uvádzajú rôzne dôsledky a okrem alergických reakcií a exémov sa vraj aj vďaka obyčajnému farbeniu vlasov dá ľahko prísť napríklad ku rakovine močového mechúra. Samozrejme, že to nemusí byť pravda pravdúca ale odstrašiť to môže. Aby sme sa ale nemotali okolo farbenia prejdem rovno k veci.

 

Sledujete čo prijímate?

Táto čitateľská skúsenosť ma prinútila zamyslieť sa nad ďalším množstvom umelohmotných „nevinných“ vec9, ktoré denne prijímame či už v strave, liekoch alebo kozmetike. Ich (resp. naším) hlavným problémom je, že ľudské telo sa nedokáže s týmito ropnými produktami dostatočne vysporiadať. Práve naopak, takéto výrobky zvyknú mať množstvo vedľajších účinkov. Odstraňujú len príznaky alebo dokonca môžu určité príznaky udržiava. A tak sme potom pre ich nie 100%-ný účinok nútení po nich siahnuť zas a zas, kým sa farmaceutické spoločnosti nenabalia na našich prázdnych vreckách.

 

Rozhodujte sa dôsledne

Prečo teda veríme umelým hmotám, keď sa dnes môžeme veľmi ľahko dostať k ich prírodným ekvivalentom? A tu sa dostávame k najčastejšej výhovorke prečo odmietame kozmetiku na báze surovín prírodného pôvodu, tzv. prírodnú kozmetiku. Lebo je drahšia ako tá chemická. Jedná sa o mylnú informáciu. Zamyslite sa nad tým - koľko vreciek ste už prevrátili pre „umelú“ kozmetiku? A kto vie, koľko by ste ich vyprázdnili v budúcnosti pre jej neblahé dlhodobé účinky...

 

Ďalším odradzujúcim dôvodom pre nepoužívanie prírodnej kozmetiky je čas. Ak ste mali možnosť vyskúšať obidva varianty (prírodnú aj chemickú kozmetiku), určite ste si všimli, že prírode treba poskytnúť dostatočný čas na to, aby sa mohla prejaviť. To, že chemikálie pôsobia rýchlejšie ale neznamená, že aj lepšie. Niektoré chemické látky totiž môžu mať veľmi pozitívny krátkodobý účinok, avšak po niekoľkoročnom používaní by výsledok nemusel vyzerať práve najlepšie.

 

Aj toto sa stáva

Stalo sa Vám niekedy, že ste na svoj kozmetický problém vyskúšali všeličo a stále vám nič nezabralo? Vo väčšine prípadov stačí toto „všeličo“ vymeniť a uvoľniť poličke v kúpeľni miesto pre niečo prírodné, dbajúc pri tom na Váš typ pleti a problém sa vyrieši. Presne také bolo moje prvé stretnutie s prírodnou kozmetikou a odvtedy na ňu nedám dopustiť. A práve preto prírodnú kozmetiku odporúčam aspoň skúsiť. Prvý krok môžete spraviť už teraz. Nečítajte články o tom, prečo používať prírodnú kozmetiku, pretože aj tak na každého môže pôsobiť inak, ale radšej ju vyskúšajte. Pokaziť tým nemôžete nič, a viete ako sa hovorí, radšej raz vyskúšať ako 100x prečítať.