Univerzálny darček? Kokosový olej!

Ak ste sa s týmto zázrakom ešte nestretli, môžete si klásť otázku, čo je na ňom také zázračné. Okrem toho, že je prírodný a teda neškodí , nádherne vonia a má naozaj všestranné využitie. Veľa žien, ktoré sa stretli s jeho priaznivými účinkami ako vravia „od hlavy po päty“ naň nedajú dopustiť. Tento spoločník do kúpeľne, kuchyne, na dovolenku, či do kabelky v sebe spája množstvo užitočných produktov a navyše šetrí miesto. Pozrime sa mu teda na zúbok, čo všetko dokáže.

 

Kozmetička do vrecka

Kokosový olej sa v kozmetike preslávil predovšetkým ako vynikajúci balzam na suché vlasy. Kokosové zábaly, vtieranie do suchých končekov, poprípade „prečesanie“ naolejovanými rukami dodá vašim vlasom lesk, príjemnú vôňu a zdravší vzhľad.

 

Pre ľahké roztieranie a antibakteriálne účinky je vhodný na citlivú pokožku (aj pokožku so sklonom k akné) ako voňavý krém na tvár, ruky, či chutný balzam na pery.

 

Masírovanie ďasien a „preleštenie“ chrupu olejom po umytí zubov klasickou pastou pomáha predchádzať paradentóze, zuby sú po ňom belšie a lesklejšie na pohľad a ako bonus – neostáva po ňom v ústach pachuť.

 

Radi pokožku rozmaznávate krémami? Vyskúšajte kokosový olej namiesto krému po sprchovaní, opaľovaní alebo holení. Pokožku nielen upokojí ale aj krásne do hĺbky premastí. A keď spojíte tento rituál s masážou, pretože kokosový olej zvládne nahradiť aj masážne oleje, príjemný pocit na seba nenechá dlho čakať.

 

Ďalej sa dá použiť na odličovanie, ako olej do kúpeľa na príjemné chvíle s partnerom.

 

Ak ste sa ešte stále nerozhodli, čo kúpite pod stromček mame, babke, sesternici alebo dokonca drahému, nad týmto malým zázrakom sa rozhodne porozmýšľať oplatí.